Vyhlášení nositelů CEN THÁLIE 2020

záznam online přímého přenosu vyhlášení

Ocenění udělovaná za mimořádné jevištní výkony v oblasti divadelního umění

Ceny Thálie pořádá Herecká asociace, která je od svého založení nezávislou profesní a odborovou organizací výkonných divadelních umělců s působností na území České republiky.
Ceny Thálie 2020 si kladou za cíl prezentovat, popularizovat a odměňovat divadelní umělce za mimořádné jevištní výkony a současně s tím zvyšovat společenskou prestiž českého divadla.

Záštitu nad Cenami Thálie 2020 převzal Ministr kultury České republiky Lubomír Zaorálek.

Letos se budou Ceny Thálie udělovat po sedmadvacáté, a to v sobotu 14. listopadu od 20 hodin, v přímém on-line přenosu na web. V průběhu přenosu bude vyhlášeno 18 laureátů.

Širší nominace na Ceny Thálie 2020

 

Činohra

Jiřina Bohdalová – za roli Fonsie Dorseyové v inscenaci Gin Game (Divadlo na Jezerce Praha)

Pavla Gajdošíková – za roli Hilde v inscenaci Dvorní šašci (Divadlo Petra Bezruče Ostrava)

Barbora Goldmannová – za roli Evy v inscenaci Ztracený ráj (Zpráva o člověku) (Městské divadlo Brno)

Petra Janečková – za roli Královny Alžběty II. v inscenaci Audience u královny (Východočeské divadlo Pardubice)

Anna Peřinová – za roli Honey v inscenaci Kdo se bojí Virginie Woolfové (Klicperovo divadlo Hradec Králové)

Natálie Řehořová – za roli Kateřiny Hildebrantové v inscenaci Lady Macbeth z Újezdu (Švandovo divadlo Praha)

Kamila Valůšková – za roli Marjánky v inscenaci Prezidentky (HaDivadlo Brno)

Jakub Burýšek – za roli Wahna v inscenaci Dvorní šašci (Divadlo Petra Bezruče Ostrava)

Miroslav Hanuš – za roli Wericha v inscenaci Hadry, kosti, kůže (Švandovo divadlo Praha)

Dušan Hřebíček – za roli Moderátora v inscenaci Don Quijote (Husa na provázku Brno)

Zdeněk Julina – za roli Jožky Slováka, řezníka humanisty v inscenaci Osobní poplach (Městské divadlo Zlín)

Norbert Lichý – za roli Kohla v inscenaci Dvorní šašci (Divadlo Petra Bezruče Ostrava)

Filip Richtermoc – za roli George v inscenaci Kdo se bojí Virginie Woolfové (Klicperovo divadlo Hradec Králové)

Luboš Veselý – za roli Holana v inscenaci Hadry, kosti, kůže (Švandovo divadlo Praha)

 

Opera

Markéta Böhmová – za roli Hraběnky v inscenaci Figarova svatba (Slezské divadlo Opava)

Markéta Cukrová – za roli Múzy / Nicklausse v inscenaci Hoffmannovy povídky (Národní divadlo Brno)

Monika Jägerová – za roli Timanta v inscenaci Demofoonte (Hof-Musici Český Krumlov)

Václava Krejčí Housková – za titulní roli v inscenaci Carmen (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)

Martina Masaryková – za roli Olympie v inscenaci Hoffmannovy povídky (Národní divadlo Brno)

Lenka Pavlovič – za roli Jitky v inscenaci Dalibor (Jihočeské divadlo České Budějovice)

Marta Reichelová – za roli Oscara v inscenaci Maškarní ples (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava)

Jaroslav Březina – za roli Václava v inscenaci Šelma sedlák (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)

Václav Čížek – za roli Raimbauta v inscenaci Robert ďábel (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava)

Jan Hnyk – za roli Martina v inscenaci Šelma sedlák (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)

Daniel Matoušek – za roli Nadira v inscenaci Lovci perel (Moravské divadlo Olomouc)

Josef Moravec – za titulní roli v inscenaci Dalibor (Jihočeské divadlo České Budějovice)

Jaromír Nosek – za titulní roli v inscenaci Figarova svatba (Slezské divadlo Opava)

František Zahradníček – za roli Timura v inscenaci Turandot (Národní divadlo Praha)

 

Balet

Helena Arenbergerová – za sólovou roli v inscenaci Generace X (Pulsar Praha)

Tereza Hloušková – za sólovou roli v inscenaci Fo(u)r One uvedené v programu Carmina Vetera (Pražský komorní balet)

Yui Kyotani – za roli Myrthy v inscenaci Giselle (Městské divadlo Olomouc)

Nikola Márová – za roli Rosetty v inscenaci Leonce & Lena (Národní divadlo Praha)

Kristýna Němečková – za roli Novinové dívky v inscenaci Kafka: Proces (Národní divadlo Praha)

Rita Pires – za sólovou roli v inscenaci Rossiniho karty (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava)

Klaudia Radačovská – za roli Marguerity Gautierové v inscenaci Dáma s kaméliemi (Národní divadlo Brno)

Rory Ferguson – za roli Truffaldina v inscenaci Sluha dvou pánů (Divadlo F. Šaldy Liberec)

Alexandre Katsapov – za roli Krále Petra v inscenaci Leonce & Lena (Národní divadlo Praha)

Viktor Konvalinka – za sólovou roli v inscenaci Panthera (420PEOPLE Praha)

Zdeněk Mládek – za roli Soudruha Pilného v inscenaci Inscenační porada (Jihočeské divadlo České Budějovice)

Koki Nishioka – za sólovou roli v inscenaci Rossiniho karty (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava)

Jakub Rašek – za sólovou roli v choreografii Gods and Dogs v inscenaci Kylián – Mosty času (Národní divadlo Praha)

Matěj Šust – za roli Lenského v inscenaci Oněgin (Národní divadlo Praha)

 

Muzikál

Soňa Hanzlíčková – za titulní roli v inscenaci Elisabeth (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)

Pavlína Hejcmanová – za roli Velmy Kellyové v inscenaci Chicago (Slovácké divadlo Uherské Hradiště)

Kateřina Herčíková – za roli Elphaby v inscenaci Čarodějka (Wickwed) (GoJa Music Hall Praha)

Dita Hořínková – za roli Kaly v inscenaci Tarzan (Divadlo Hybernia Praha)

Dagmar Křížová – za roli Sophie Sheridanové v inscenaci Mamma Mia! (Městské divadlo Brno)

Eliška Ochmanová – za roli Elphaby v inscenaci Čarodějka (Wickwed) (GoJa Music Hall Praha)

Martina Vlčková – za roli Catherine Hiatt v inscenaci Pět let zpět (The Last Five Years) (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava)

Pavel Klimenda – za roli Johnnyho v inscenaci Green Day’s American Idiot (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)

Štěpán Komárek – za roli Gaba v inscenaci Ne/normální (Art4rent / Divadlo Na Prádle Praha)

Jan Kříž – za roli Smrti v inscenaci Elisabeth (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)

Lukáš Ondruš – za roli Tunnyho v inscenaci Green Day’s American Idiot (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)

Přemysl Pálek – za roli Christiana Graye v inscenaci 50 ODSTÍNŮ! (Divadlo Radka Brzobohatého Praha)

Ondřej Ruml – za roli Thomase Jeroma Newtona v inscenaci Lazarus (Městská divadla pražská – divadlo Komedie)

Roman Tomeš – za roli Lukáše v inscenaci Voda (a krev) nad vodou (Divadlo Kalich Praha)

 

Loutkové divadlo

Vít Brukner – za herecký výkon v inscenaci Paleček (Buchty a loutky Praha)

Milan Hajn – za herecký výkon v inscenaci Zeď (Divadlo DRAK Hradec Králové)

František Hnilička – za herecký výkon v inscenaci Nuda! (JD Malé divadlo Č. Budějovice)

Dominik Linka – za roli Jacka v inscenaci Cesta (Divadlo DRAK Hradec Králové)

Jazmína Piktorová – za herecký výkon v inscenaci Zeď (Divadlo DRAK Hradec Králové)

 

Alternativní divadlo

Martin Dohnal – za roli Ganse v inscenaci Zlý sen (Divadelní spolek Jedl Praha)

Radka Fidlerová – za ztvárnění několika postav v inscenaci Sláva a pád krále Otakara (Městská divadla pražská – Divadlo Komedie Praha)

Zuzana Onufráková – za herecký výkon v inscenaci Zámek na Loiře (Lachende Bestien Praha)

Lucie Roznětínská – za titulní roli v inscenaci Hilda (Divadlo X10 Praha)

Vojta Švejda – za performerský výkon v inscenaci Iluzionista (Wariot Ideal & Petr Forman Praha)